Emolium

emolium

Średnio, co 10 sekund na świecie diagnozuję się cukrzycę. Światowa organizacja zdrowia podaje, że obecnie na świecie żyje prawie 371 mln osób, które cierpią na taka chorobę, a liczba ta wciąż rośnie. Określa się, że w 2040 roku liczba chorych na cukrzycę może osiągnąć 555 mln. W Polsce żyje obecnie około 3mln osób, z czego 1mln niezdiagnozowanych. Emolium wypuściło nową linię lekarstw przeznaczoną dla osób chorych na cukrzycę, aby polepszyć ich komfort życia.

emoliumJest pierwszą epidemią 21 wieku uznaną przez ONZ za chorobę niezakaźną. Ranking IDF pokazuje, że Polska zajmuje w Europie czwarte miejsce pod względem zachorowań na cukrzyce. Przewaga chorych ok 89% stanowią osoby z cukrzycą typu 2, która występuje często w wieku średnim. U większości cukrzyków, po jakimś czasie zapewne pojawią się jakieś zmiany skórne, spowodowane przez długotrwały wpływ podwyższonego poziomu cukru.
Problemy skórne są jednym spośród pierwszych objawów cukrzycy, dlatego że to skóra w największym stopniu wyraźnie reaguje na nieprawidłową glikemię. Z tego względu mają wielkie znaczenie, na jakość życia diabetyków.
Przeważnie u wszystkich pacjentów z cukrzycą występuje umiejscowiony albo uogólniony świąd skóry, powiązany przeważnie z nasiloną suchością, zaburzeniami funkcjonowania bariery naskórkowej i nieprawidłowościami w obrębie gruczołów łojowych.
Z tego względu cera cukrzyka wymaga specjalnej pielęgnacji dermokosmetyku, jaki będzie posiadał istotne korzyści w jednym produkcie pewnie nawilży skórę (zbytnio duża suchość może wywoływać świąd oraz ryzyko podrażnień, zgrubień i sztywności skóry), odżywi ją za pomocą witamin i odbuduje na skórze naturalną barierę ochronną.
Eksperci Emolium we współpracy z dermatologami oraz diabetologami opracowali nową linię Emolium. Jest to profesjonalna partia przeznaczona do pielęgnacji suchej i problematycznej skóry, odpowiednia dla cukrzyków. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i odżywienie, wzmacnia odporność skóry na podrażnienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *