Poranny rytuał pielęgnacji twarzy

image001

Codzienny rytuał w pielęgnacji twarzy jest bardzo ważny. Aby mieć piękną, zdrową cerę należy przestrzegać kilku ważnych reguł.

Są różne rodzaje skóry: normalna, sucha, mieszana, tłusta, wrażliwa itp. Jednak w pielęgnacji każdego z tych typów różnicą są głownie stosowane kosmetyki, sama rama pielęgnacji pozostaje niezmienna.

Po pierwsze oczyszczanie skóry. W tym celu najlepiej stosować żel do twarzy, piankę, bądź w przypadku bardzo wrażliwej skóry płyn micelarny. Następnie czas na tonizację. Jest ona konieczna po każdym myciu twarzy, ponieważ przywraca skórze naturalne PH. Jeśli ktoś stosuje wodę termalną w codziennej pielęgnacji – to właśnie teraz jest czas na jej użycie. Następnym krokiem powinno być nałożenie kremu pod oczy – najlepiej jest delikatnie wklepać go opuszkami palców. Kolejnym, ostatnim krokiem jest aplikacja kremu na całą twarz.

Po tych zabiegach spokojnie można zacząć nakładanie makijażu. Skóra jest odpowiednio przygotowana i nie powinna stwarzać większych problemów.

image002

Jeśli jednak mimo odpowiedniej kolejności stosowanej pielęgnacji skóra wciąż stwarza problemy, pojawiają się zaczerwienienia, wypryski, bądź wciąż jest sucha i ściągnięta – należy zrobić przegląd kosmetyków. Być może, któryś z nich nie jest odpowiedni dla twojego typu cery, bądź po prostu, skóra źle na niego działa. Jeśli zmiana preparatów nie przynosi poprawy, najlepiej udać się do dermatologa. Pamiętajmy, że zdrowa skóra to nie tylko codzienne zabiegi pielęgnacyjne, ale także zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *