Wieczorny rytuał pielęgnacji twarzy

pielęgnacja twarzy na noc

Skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji nie tylko rano, aby przygotować ją na spotkanie z ostrym powietrzem, wiatrem, czy zanieczyszczeniami. Równie ważna jest pielęgnacja wieczorna, kiedy to oczyszczamy skórę, pozwalając jej zregenerować się przez noc.

Pierwszym i najważniejszym krokiem, którego nigdy nie powinno zabraknąć w pielęgnacji wieczornej jest oczywiście demakijaż. Nie zapominajmy o tym, nawet gdy wracamy bardzo późno i marzymy tylko o tym, aby wślizgnąć się pod kołdrę – tą jedną czynność nieodwołalnie należy wykonać. Wykonujemy ją w zależności od rodzaju cery i upodobań skóry – mleczkiem, płynem micelarnym lub  olejkiem np. kokosowym, który jest coraz popularniejszy. Kolejnym krokiem jest tonizacja, przywracająca skórze naturalne PH. W zależności od typu skóry, przynajmniej raz w tygodniu należy użyć peelingu. Ścieranie martwego naskórka i oczyszczanie porów świetnie wpływa na skórę. Ważne jest, żeby peeling był wykonywany wyłącznie wieczorem, aby skóra miała czas się zregenerować podczas snu. Robienie peelingu przed wyjściem z domu może grozić podrażnieniem skóry. Po tym zabiegu ponownie należy użyć toniku i jeśli ktoś stosuje – wody termalnej. Ostatnim krokiem jest oczywiście nałożenie kremu pod oczy i kremu na twarz.

image002(1)

Co jakiś czas można zrezygnować z nakładania kremu na noc, pozwoli to skórze odpocząć i dobrze się zregenerować podczas snu. Dwa razy w tygodniu można pozwolić sobie na nałożenie maseczki – podobnie jak peeling powinna być stosowana wyłącznie wieczorem, najlepiej po wcześniejszym starciu martwego naskórka. Na sklepowych półkach jest ogromna ilość maseczek do wyboru, starajmy się dopasować ją do typu i potrzeb naszej skóry, bądź przygotujmy ją samodzielnie w domu.

One thought on “Wieczorny rytuał pielęgnacji twarzy”

  1. Ania says:

    Uważam że obowiązkowo każda kobieta, wieczorem powinna szczególnie zadbać o swoją twarz. Po całym dniu pracy, nałożonych podkładach musimy dać skórze odpocząć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *