Zaskórniki – jak się ich pozbyć?

zaskórniki jak się ich pozbyć

Zaskórniki to odwieczny problem nie tylko nastolatków, ale także osób w późniejszym wieku.

Czarne punkciki na nosie, brodzie i czole to zmora pielęgnacji, ponieważ wciąż wracają, mimo zapewnień producentów kosmetyków – „pozbądź się zaskórników na zawsze!”. Wyciskanie jest oczywiście kuszące – ale definitywnie zakazane. Pogarsza to tylko wygląd skóry, roznosi zarazki, a zaskórniki i tak szybko wracają.

zaskórniki na twarzy

Zaskórniki to nic innego jak zatkane pory. Przyczyną są kosmetyki, niezłuszczony, przesuszony naskórek oraz nadmiernie wydzielanie sebum przez skórę. Nie powinniśmy lekceważyć tych czarnych kropeczek, ponieważ mogą się przekształcić w większy problem – wypryski, grudki, pryszcze ropne, które już nie są takie łatwe do zatuszowania korektorem.

zaskórniki

Aby na dobre pozbyć się zaskórników potrzeba przede wszystkim dużo cierpliwości. Nie ma złotego preparatu, który sprawi, że po pierwszym użyciu z twarzy znikną niechciane czarne punkciki. Po pierwsze należy regularnie ścierać martwy naskórek. Przynajmniej dwa razy w tygodniu trzeba używać peelingu – jego rodzaj zależy od typu skóry. Dla cery wrażliwej najlepszy będzie delikatny peeling enzymatyczny, a do skóry tłustej i mieszanej – peeling gruboziarnisty.

Należy uważać na preparaty oczyszczające skórę twarzy, wiele z nich jest opartych na alkoholu i nadmiernie wysuszają skórę, co z jednego problemu prowadzi do następnego.

Warto skorzystać z domowych sposobów na pozbycie się zaskórników. Dobrym tego typu kosmetykiem może być tonik z zielonej herbaty. Codzienne stosowanie w łagodny, a jednocześnie efektywny sposób zwalczy problem czarnych punkcików. Za to działanie odpowiedzialne są antyoksydacyjne właściwości zielonej herbaty, które pomagają oczyścić skórę.

Zdrowa i zadbana skóra to podstawa pięknego wyglądu. Obecnie przy natłoku reklam i kosmetyków do pielęgnacji twarzy trudno zdecydować, który kosmetyk będzie dla nas odpowiedni. Jeśli masz dość kolejnych nieudanych eksperymentów najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa bądź kosmetyczki. Wiele salonów kosmetycznych oferuje darmowe porady. Warto zaufać ekspertom, którzy prawidłowo odczytają potrzeby Twojej skóry i doradzą kosmetyki, których potrzebuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *